Azarius

Z OdriaWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Azarius byl člověk, narodil se ve městě Tas Alidir jako syn místního zbrojíře.

Už v mládí ve městě vstoupil v povědomí díky své pronikavé inteligenci. Během dospívání začal studovat všeobecnou magii na Modré magické universitě v Tengelingenu, kde během deseti let dosáhl mistrovské hodnosti v oboru časoprostorové, transformační, energetické, obranné, astrální magie a protikouzel. Z Tengelingenu odešel, protože mu nevyhovovaly všudypřítomné řády a systém střeženého města.

Odcestoval na Maswar, kde se čirou náhodou připletl do kletby uvalené na tamní území, po dlouhých hledáních, bojích a po pětileté cestě po astrálních sférách se vrátil a kletbu zrušil.

Asi po sto letech se Azarius objevil na Weil-Attanu, v království trpaslíků už jako známý Lord. Není známo jak, ale dostal se do sporu s tyranem vládnoucím v jednom z trpasličích království. Z nastalé války vyšel jako vítěz, stal se Highlordem a připojil se k symbolům chaosu. Kouzlo Azariův řev pochází z této doby.

Za dalších 160 let rozpoutávají temné síly válku o nadvládu nad Maswarem. Azarius se svými silami vyrazil do týla temných Lordů a dobíjí četná území na Pengeře. U Xurhu je odražen, nicméně kontroluje polovinu Weil-Attanu, čtvrtinu Maswaru a osminu území Pengery, stává se Archlordem a vůdcem sil chaosu celé Odrie.

Na Odrii Azarius zůstává po celých dalších 45000 let, poté se rozhodl odejít z hmotného světa, před odchodem vyrobil velmi mocný grimoir, obsahující více než 15000 kouzel. Po jeho odchodu se území, ne němž vládl rozpadá na asi osmdesát samostatných kousků.