Vrhání magického prachu

Z OdriaWiKi
Přejít na: navigace, hledání

Dostupnost: Alchymista BAS
Cena: 3
Maximum: ABS
Prerequisity: žádné

Pravidlový popis

Alchymista může vrhat magický prach tak, jako by se jednalo o vrhací zbraň s dostřelem (Sil-5)/2 a zásažností 6, kterou lze vrhat pouze v krátkém dostřelu.

Legenda

Magický prach je jednou z forem čisté magenergie, se kterou alchymisté pracují. Na rozdíl od ostatních forem, lze však magický prach použít jako zbraň, vrhnutím na nepřítele. Obvyklá vržená dávka obsahuje přibližně 7+k4 magů. Účinek zásahu magickým prachem je v tom, že může u zasaženého vyvolat jedno z tzv. tří T - nemocí vznikajících díky kontaktu s magickým prachem jmenovitě Tabledanskou kopřivku, Tracheliózu a Teravaluoptózu. Takovýto útok bývá obvykle buzďto zoufalou obranou, anebo pokusem o nesmrtící vyřazení spoupeře.
Vrhat magický prach se alchymista musí intenzivně učit, protože při tomto útoku musí dbát toho, aby nezasáhl sebe či někoho jiného, než zamýšlený cíl. Během tohoto tréningu není neobvyklé, že sám prodělá některou ze tří T. Spoříví alchymisté se mohou pokusit posbírat něco z vrženého magického prachu - při nejlepší snaze tak podle povrchu mohou úspěšně posbírat 1k6-2 magů.

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje